Terapeuta zdrowej skóry i trycholog Paulina Dziedzic

Rozumiem doskonale wszystkie osoby z problemami skóry, bo sama miałam ich wiele. Na szczęście znalazłam sposoby na rozwiązanie sytuacji, nad którą najlepsi lekarza załamywali ręce. Dziś nie mam żadnych „pamiątek” na skórze, oprócz doświadczenia, a tym samym dużej empatii do moich klientów. Jestem autentycznym przykładem na to, że podejście holistyczne działa, a chęć dzielenia się tą wiedzą sprawiła, że zostałam kosmetologiem.

 

20160217_032

Kończąca studia dzienne moja praca licencjacka została wyróżniona, gdyż zgłębiłam temat który jeszcze 7 lat temu w Polsce dopiero raczkował – „Zastosowania peelingów chemicznych w kosmetyce i dermatologii „. Dzięki temu dziś potrafię wybrać odpowiedni preparat i wykonać  zabieg z kwasami dla niemal każdej cery i w razie nietypowych reakcji, wyprowadzić skórę.

 

20160217_017

Kolejnym etapem mojej edukacji był studia magisterskie ze specjalizacją z odnowy biologicznej i wellness. Dzięki tej specjalizacji, poznałam szeroko rozumiane pojęcie wellness- czyli dobre samopoczucie. Podsumowaniem zdobytej wiedzy była praca badawcza na temat skuteczności terapii odchudzających przeprowadzanych w SPA. Dogłębna analiza tematu, owocuje dziś zadowolonymi osobami z zabiegów i programów modelujących sylwetkę.

Ukończyłam również studia podyplomowe,  w Warszawie o specjalizacji „Wytwarzanie, stosowanie i ocena wyrobów kosmetycznych”. Zdobytą wiedzą dzielę się z klientami pomagając dobrać odpowiednie kosmetyki. Obecnie przygotowuje się do roli Safety Assesora – osoby wydającej opinie na temat bezpiecznego stosowania kosmetyków.

Jako jedna z nielicznych osób zajmujących się kosmetyką brałam udział w  kursie Patofizjonomiki skóry twarz. Jest to diagnostyka holistyczna polegająca na traktowaniu twarzy jako lustra, odbicia tego z czym masz organizm ma problem. Na bieżąco uczestniczę w szkoleniach i kongresach łącząc i badając wszystkie możliwości połączenia technologii z naturalnymi metodami. Swoją wiedzą dzielę się pisząc artykuły do gazet oraz na portale o urodzie.


Od roku zajmuje się również trychologią czyli dbam o skórę głowy by uzyskać efekt pięknych włosów. Dobieram odpowiednią pielęgnację domową, dietę i suplementy, zabiegi by odbudować zniszczone włosy przez złą pielęgnację lub odżywianie.

Używam nie tylko określenia kosmetolog, ale tez terapeuta zdrowej skóry zgodnie z dyplomem jaki otrzymałam od firmy Dermalogica. Nazwa bardzo mi się spodobała, bo określa moje podejście do piękna. Dla mnie najważniejsze jest uzyskanie zdrowej skóry, dzięki zabiegom, kosmetykom ale też zmianom żywieniowym.

 

Leave A Comment

You must be logged in to post a comment.

Top