DEPILACJA LASEROWA LIGHT SHEER DUET

Bycie kobietą, to nie lada wyzwanie w dzisiejszych czasach. Idealnie gładka skóra to podstawa pięknego wyglądu. Dla wielu pań jest to jednak największy kompleks i zmora, szczególnie latem. Codzienne golenie, potem podrażnienia, zapuszczanie do wosku i depilatora… żadne z tych rozwiązań nie zdaje egzaminu. Na szczęście jest rozwiązanie problemu! Kilka zabiegów i gładka skóra pozostaje na wiele lat .

W naszym salonie od niedawna wykonujemy depilację laserową laserem LIGHT SHEER DUET.

Depositphotos_70680683_s-2015

Poznaj tajemnicę gwiazd i pozwól sobie na codzienny komfort !

Depilacja laserowa to zabieg, z którego chętnie skorzystałyby niemal wszystkie kobiety. Depilacja laserowa jest skuteczna i bezpieczna ale warto dobrze się do niej przygotować.

 

LASER

 

Jak działa depilacja laserowa?

Światło wytwarzane przez laser diodowy o długości 808 mm pochłaniane jest przez włosy o zabarwieniu ciemnym- czyli zawierające melaninę. Im włos grubszy i ciemniejszy, tym większe efekty epilacyjne można osiągnąć. Energia światła lasera zmieniana jest w cieplną i dociera do macierzy włosa.  Energia powoduje trwałą destrukcję macierzy, co uniemożliwia dalszy wzrost włosa.

Częstotliwość powtarzania zabiegów wiąże się z cyklem faz wzrostu włosa. Nie wszystkie włosy rosną równocześnie, rozróżniamy trzy fazy wzrostu włosa: anagen (faza aktywnego wzrostu), katagen (faza zaniku) i telogen (faza spoczynku). Światło lasera działa jedynie na włosy będące w aktywnej fazie wzrostu – ANAGENIE. Włosy będące w kolejnych fazach nie zaabsorbują dostatecznej dawki promieniowania lasera, przez co zachowają zdolność regeneracji i dalszego wzrostu. Dlatego koniecznością jest przeprowadzenie od 4 do 6 zabiegów, aby zaaplikować światło lasera we właściwej fazie. Ostępy pomiędzy zabiegami w związku z fazami wzrostu włosa  wynoszących od 4 do 12 tygodni.

Jeśli masz problemy z hormonami, kuracja może nie być trwała, ale na pewno pozwoli na większy komfort. Być może będziesz musiała zrobić większą ilość zabiegów lub serię powtórzyć za kilka lat, ale i tak warto. W przypadku wrastających włosków albo problemów z podrażnieniem po depilacji czy goleniu – depilacja laserowa to idealne rozwiązanie. Wiem z własnego doświadczenia.

Przed pierwszym zabiegiem zostaje przeprowadzony wywiad z pacjentami, oraz próba laserowa pozwalająca na dobranie najlepszych parametrów zabiegowych.

 

depilacjalaserowa

Przygotowanie do zabiegu

 1. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji, ale wskazane jest zostawienie 1cm² włosów, w celu oceny ich koloru i grubości.
 2. Peelingi należy odstawić 1 tydzień wcześniej
 3. Stosowanie kremów lub maści z wit.A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A  ii inne), wit.C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 3 tygodni przerwy przed zabiegiem
 4.  Leki światłouczulające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, herbata Figura 1,2) wymaga odstawienia na 3 tygodnie przed zabiegiem. Jeśli zażywasz leki albo suplementy sprawdź na ulotce, czy w skutkach ubocznych nie występuje wrażliwość skóry na promienie słoneczne czy fotouczulenie.
 5.  Włosy nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne)przez okres 4-8 tygodni. Można natomiast je golić lub przycinać nożyczkami.
 6. Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.

Przebieg zabiegu

1.Wypełnienie ankiety zabiegowej, wywiad oraz kwalifikacja do zabiegu. 

W tym punkcie powiedź o wszystkich przeciwwskazaniach i nietypowych reakcjach skóry na słońce, jeśli masz wątpliwości to pytaj. Ważne też by dobrze poznać możliwości jakie daje zabieg i porównać je z własnymi oczekiwaniami.

2. Próbna depilacja laserowa, indywidualne dostosowanie parametrów.

Próba najczęściej na małej partii ciała, która pomaga sprawdzić reakcję skóry i dobrać najlepsze parametry.

3. Zabieg depilacji laserowej na wybranej partii.

Właściwa część zabiegu, czasem bolesna, porównywalny próg bólu z depilacją np woskiem. Trwa w zależności od partii od 15 – 90 minut.

4. Nałożenie kosmetyków i maści łagodzących.

 

Skuteczność depilacji laserowej wynosi od 83 do 90 %. usuniętych włosów. Ok 10% włosów jest w fazie telogenu, światło lasera tych włosów „nie widzi „.

Zalecenia po zabiegu

 • w dniu zabiegu należy unikać gorących kąpieli i prysznica, aktywnego sportu,
 • do 7 dni po zabiegu należy zrezygnować z basenu, sauny, nie należy podrażniać skóry preparatami z zawartością alkoholu ,
 • około 1-2 tygodnie po zabiegu nie stosujemy peelingu ani zabiegów złuszczających w miejscu depilacji laserowej,
 • stosować kremy łagodzące do 2 tyg po zabiegu jak Cicabio Bioderma, Alantan, Bepanten
 •  do 3 tygodni po zabiegu obowiązuje bezwzględny zakaz opalania, odsłonięte partie ciała poddawane zabiegowi chronimy kremem z filtrem SPF min. 30

Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na zabieg.

Reakcją naturalną jest rumień i/lub obrzęk okołomieszkowy, zwykle krótkotrwały.

Ewentualne powikłania (pęcherzyki, strupki, nadżerki,  przebarwienia i odbarwienia) są sporadyczne, zwykle związane z nie przestrzeganiem zasad przygotowania do zabiegu i postępowania po zabiegu. Mają charakter przejściowy, choć przebarwienia i odbarwienia u nielicznych osób mogą utrzymywać się do kilku/kilkunastu tygodni. 

Reakcja skóry może być nieoczekiwana, w razie pytań i wątpliwości skontaktuj się z osobą wykonującą zabieg.

nogi

 

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

 •  Włosy siwe, rude, blond;  włosy koloru skóry – brak efektów przy depilacja laserowej
 • Bielactwo, łuszczyca, cukrzyca – po zgodzie lekarza prowadzącego
 • Aktywne choroby wirusowe i bakteryjne skóry
 • Przyjmowanie retinoidów ( do pół roku po kuracji)
 • Ciąża, karmienie piersią (zabiegi można wykonywać 2 miesiące po zaprzestaniu karmienia )
 • Świeża opalenizna (minimalna przerwa to 4 tygodnie od opalania)
 • Opalenizna uzyskana w wyniku samoopalaczy, lub po zabiegu air-brush- – opalenizna musi ustąpić
 • Krem z retinolem (przestać używać na 3 tygodnie przed zabiegiem)
 • Leki i zioła uczulające na światło – przestać używać na 3 tygodnie przed zabiegiem
 • Depilacja woskiem i pęsetą (przestać używać 1 miesiąc przed zabiegiem)
 • Peeling (przestać używać na 1 tydzień przed zabiegiem)

Pamiętaj o:

 1. dokładnym zgoleniu włosów maszynką dzień przed zabiegiem, pozostawiając 1cm2, by specjalista mógł ocenić grubość Twoich włosów
 2. czystej skórze- bez balsamy czy antyperspirantu przed zabiegiem
 3. nie opalaniu miejsca, które chcesz depilować
 4. pielęgnacji łagodzącej oraz kremach z filtrem po zabiegu

 

Najwięcej powikłań po zabiegu wynika z nieprzestrzegania zaleceń przed i po zabiegu !

Drugi najczęstszy przypadek, to nie poinformowanie o chorobie lub zażywanych lekach. Osoba, która wykonuje zabieg chce dla Ciebie jak najlepiej. Przy tego typu zabiegach trzeba naprawdę współpracować – dla przede wszystkim Twojego dobra.

Long Woman Legs isolated on white. Depilation

 Paulina Dziedzic

Leave A Comment

You must be logged in to post a comment.

Top