Masaż relaksacyjny ciała

Co to jest masaż relaksacyjny?

Pozwul sobie na 1,5 h wyjątkowego relaksu w Dream Factory. U nas wyjątkowo Masaż całego ciała trwa 75min.i jest łaczony z twarzą, szyją, karkiem i głową. 

Zazwyczaj łaczymy to z peelingiem całego ciała i prysznicem przed masażem wtedy trwa od 1,5 h

Masaż relaksacyjny skupia się on na redukowaniu napięć mięśniowych, odprężaniu całego ciała,eliminowaniu bólu pleców, szyi, karku, czy barków, poprawie krążenia i przepływu limfy oraz na wyciszaniu emocjonalnym osoby masowanej.

Masaże relaksacyjne są wykonywane na całym ciele lub też na poszczególnych jego częściach, np. wyłącznie na plecach, tylko na nogach, na twarzy, itp. Masaż relaksacyjny całościowy obejmuje plecy, nogi, ręce, brzuch, pośladki, klatkę piersiową, itd. 

Nie ma potrzeby aby jakoś szczególnie przygotowywać się do masażu. W gabinecie kosmetycznym, w którym wykonuje się tego typu masaże na klienta czeka jednorazowa bielizna oraz ręczniki, służące do okrycia miejsc intymnych.

Pomieszczenie, w którym odbywa się relaksacyjny masaż  jest odpowiednio przyszykowane, czyli np. palą się delikatne światła, świecą się świece, w tle słychać cichą, odprężającą muzykę, czuć przyjemny zapach olejków aromatycznych, itp.

Opis tego typu masowania jest zależny od rodzaju masażu relaksacyjnego, a jest ich wiele. Mają one jednak część wspólną, która dotyczy dążenia do zniwelowania stresu i napięć znajdujących się w ciele i umyśle.

Jednak różnie może wyglądać taki masaż relaksacyjny. Techniki pochodzące z Dalekiego Wschodu oraz z różnych egzotycznych miejsc dość często wplatają w masaż taniec, który ma pomóc przekazać dobrą energię osobie masowanej. Masażysta podczas masażu relaksacyjnego z reguły wykonuje płynne, miękkie i niezbyt szybkie ruchy. Siła nacisku nie powinna być zbyt intensywna, chodzi przecież o zrelaksowanie klienta, nie o jego zmęczenie.

Masaż relaksacyjny wykonuje się dłońmi, ich grzbietem, czy kantem, pięściami, łokciami, przedramionami, kciukami, a nawet – w niektórych przypadkach – stopami i kolanami.

 

Jakie są rodzaje masażu relaksacyjnego które robimy w Dream Factory?

Inne rodzaje masażu relaksacyjnego to np. masaż stemplami ziołowymi, masaż aromaterapeutyczny, masaż gorącymi kamieniami.banką chinską

Aby wykonać masaż stemplami ziołowymi terapeuta używa specjalnych sakiewek wypełnionych wonnymi, leczniczymi substancjami, takimi jak np. trawa cytrynowa, kurkuma, kamfora, zielona herbata, kardamon i goździki. Na początku stemple należy podgrzać i na chwilę przykładać do poszczególnych punktów na ciele. Gdy woreczki nieco ostygną, masażysta dociska je na masowanym ciele mocniej i dłużej.


Do masażu gorącymi kamieniami
używamy podgrzewanych (w odpowiedniej temperaturze) kamieni. Jest

on zabiegiem polecanym szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, gdyż rozgrzewa tkanki. Polecany jest

osobom, które szybko tracą swoją ciepłotę ciała, ponieważ masujemy ciepłymi kamieniami.

Z kolei masaż gorącymi kamieniami robi się układając na plecach masowanej osoby rozgrzane kamienie w tzw. czakrach, czyli punktach energetycznych, które zgodnie z dalekowschodnim wierzeniem znajdują się na ludzkim ciele. Następnie kamienie są przesuwane wzdłuż meridian, czyli kanałów, którymi ta energia przepływa.

 

Masaż bańką chińską jest najlepszym sposobem na pozbycie się cellulitu. Polega na zasysaniu i

rozbijaniu tkanki tłuszczowej. Jest zabiegiem bolesnym w zależności od progu bólu klientki. Najczęściej

wykonywany w obszarze ud.

 

Komu poleca się masaż relaksacyjny?

Masaż relaksacyjny można polecić każdemu. To bezpieczny, łagodny rodzaj masażu, który wspaniale relaksuje, wycisza skołatane nerwy, usuwa napięcie z mięśni, zwalcza dolegliwości bólowe, przegania stres, itp. Niektóre techniki masażu relaksacyjnego są dedykowane nawet ciężarnym, jeśli ginekolog na to zezwoli. Taki typ masażu jest nastawiony na niwelowanie bólu w odcinku lędźwiowo-krzyżowym kręgosłupa.

Z masażu relaksacyjnego korzystają osoby, którym dokuczają bóle pleców, barków oraz karku, są przemęczone, mają problemy ze snem, brakuje im energii, są obciążone przewlekłym stresem, czy mają problem z nadpobudliwością.

Jakie są przeciwwskazania do wykonywania masażu relaksacyjnego?

Oczywiście to czy można skorzystać z masażu relaksacyjnego jest zależne np. od obszaru ciała objętego masażem, doświadczeniem masażysty oraz przede wszystkim od tego czy stan naszego zdrowia na to zezwala, a lekarz nie widzi przeciwności.

Oprócz wielu korzyści i pozytywów, jakie przynosi poddawanie się tego typu zabiegom odprężającym występują też przeciwwskazania do masażu relaksacyjnego. Jednym z nich jest infekcja, zwłaszcza przebiegająca z gorączką. Kiedy jeszcze nie powinien być robiony masaż relaksacyjny? Przeciwwskazania dalsze to m.in. choroba nowotworowa, stany zapalne skóry, schorzenia układu krążenia, hemofilia, nadciśnienie tętnicze, choroba żył, skłonność do występowania krwotoków, niedawno przebyte złamania, zwichnięcia czy skręcenia kości i stawów.

Rodzaje zabiegów

Kliknij jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o danym zabiegu

Poprzez serwis Booksy

Zarezerwuj wizytę szybko i wygodnie przez serwis Booksy!

Rezerwuj
Bezpośredni kontakt z salonem

Umów wizytę telefonicznie, pod numer tel.: 12 421 84 59 lub wyślij formularz a my odzwonimy!

Rezerwuj

Aktualne promocje

Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy

Bądź naturalnie piękna na swój ślub!

Upiększymy
Wydepilujemy
I zrelaksujemy przed ślubem!

Atrakcyjne pakiety dla par młodych jak i również na wieczory panieńskie!

Promocja trwa do: do odwołania

Masaż kryształem górskim w prezencie!

Umów się na Masaż Japoński Cosmolifting a masaż kryształem górskim Crystal Cosmolifting dostaniesz od nas w prezencie!

Promocja trwa do: do odwołania