Depilacja – metody i skuteczność

Depilacja– na samo słowo niektórym z Wam rzednie mina. Usuwanie zbędnego owłosienia nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy w procesie dbania o urodę. Zajmuje Nam sporo czasu, bo przecież w sezonie letnim wszystkie chcemy być gładkie, bez żadnego niepotrzebnego włoska. Możemy wykonać depilację domową maszynką ale niestety nasza skóra jest wtedy podrażniona i nie do końca tak gładka jakbyśmy tego chciały.

Metody domowej depilacji

Maszynka

Najpopularniejszą metodą depilacji jest zwykła maszynka do golenia w połączeniu z kremem lub pianką przeznaczoną również do depilacji. Założę się, że nie jedna z Was w awaryjnej sytuacji sięgnęła po maszynkę, jednak efekt jest krótkotrwały. Już po 2-3 dniach (u osób z silniejszym owłosieniem nawet krócej) pojawiają się odrosty, które są kłujące, ciemne i o wiele grubsze. Należy pamiętać, że maszynka wzmacnia nam włosa. Włos nie jest usuwany z cebulką tylko jest ścinany. Ta metoda odradzana jest osobą borykającymi się z żylakami i zmianami skórnymi.

 

DEPILACJA-MASZYNKA

Kremy do depilacji

Kolejnym sposobem jest stosowanie różnych środków chemicznych (kremy do depilacji, pianki, żele). To całkowicie bezbolesny sposób odpowiedni dla osób o niskiej odporności na ból oraz mających problemy z naczynkami. Odrosty pojawiają się dopiero po 5-7 dniach od depilacji, niestety preparaty te mogą podrażnić skórę, narażone są zwłaszcza osoby z jasną karnacją, dlatego warto przed dokonaniem takiego zabiegu wykonać próbę uczuleniową. Nie zawsze też usuwają wszystkie włoski.

 

Walka z depilatorem

Na pewno też część z Was sięgnęło po depilator, kosztuje nieco więcej niż wyżej wymienione produkty ale jest to wydatek długotrwały.

Depilator wyrywa większość cebulek, więc włosy zaczynają odrastać (rzadsze i słabsze) dopiero po 3–4 tygodniach.  Niestety zabieg jest bolesny i trudno go przeprowadzić na niektórych, bardziej wrażliwych partiach ciała dlatego większość kobiet rezygnuje z jego użycia albo zaciskają zęby z myślą „wszystko dla piękna”.Istnieją również  depilatory z funkcją jednoczesnego masowania lub chłodzenia, co łagodzi ból, a także do niemal bezbolesnego usuwania włosów pod wodą. Niezależnie od urządzenia depilacja tą metodą jest niewskazana przy żylakach i skłonności do pękających naczynek Po użyciu depilatora, włosy często wrastają, zalecamy więc stosowanie peelingów lub masowanie depilowanych partii ciała np. szorstką gąbką.

depilator

 

Wosk w domu

Domowa depilacja woskiem na pewno jest bolesna, wosk usuwa włoski na dłużej ponieważ wyrywa je razem z cebulkami przez co odrastają słabsze i rzadsze, podobnie jak przy poprzednich depilacjach wosku nie należy używać przy cerze naczynkowej oraz widocznych żylakach. Domowa depilacja woskiem może silnie podrażnić nam również skórę więc należy uważać przy odrywaniu plastrów.

depilacja-wąsik

Polecamy stosowanie oliwek i balsamów chłodzących.

Depilacja w naszym salonie

W salonie Dream Factory możecie skorzystać z 3 metod depilacji:

  • Depilacja laserowa o której szczegółowo opisane jest we wpisie tutaj
  • Miękki złoty WOSK w aplikatorze  przeznaczony do depilacji nóg i rąk  pozostawia skórę gładką i rozświetloną.
  • Twardy niebieski WOSK przeznaczony do depilacji bikini, pac, twarzy, pośladków
  • Pasta cukrowa przeznaczona do depilacji całego ciała
WOSKI

Pochodzą z cenionej w świecie depilacji, hiszpańskiej firmy Beauty Image. 

Do depilacji nóg i rąk używamy złotego wosku w rolce, łatwo się rozprowadza i ładnie wtapia we włosy, usuwanie  jest szybkie i nie aż tak bolesne, niektóre Panie w ogóle nie odczuwają bólu. Dzięki zawartemu w nim złotemu proszkowi oraz olejkowi arganowemu, skóra pozostaje gładka i rozświetlona.

miękki złoty wosk

miękki złoty wosk

Wosk rozgrzewa się w temperaturze 37-38 stopni

Twardy niebieski WOSK przeznaczony do depilacji bikini, pac, twarzy, pośladków. Ładnie wtapia się we włosy

twardy-wosk

twardy wosk

PASTA CUKROWA

używamy hiszpańskiej marki pasty Alexandria. Depilacja pastą to metoda o wiele mniej bolesna (pasta nie przykleja się do skóry tak jak wosk. Nakłada ją się pod włos i ściąga z włosem-przeciwnie niż wosk), ale bardziej czasochłonna. Za pomocą pasty cukrowej można usunąć nawet najkrótsze włoski. Skóra po zabiegu jest gładka i nawilżona, bez podrażnień. Ten rodzaj depilacji jest odpowiedni nawet dla kobiet z żylakami i skórą wrażliwą. Nie powoduje wrastania włosków. Pasta cukrowa ma temperaturę ciała 36 stopni dzięki czemu niemożliwe jest aby skóra  Klientki została podrażniona.

Podczas  zabiegów usuwamy również wrośnięty włosy. Obie te metody mają swoich zwolenników jak i przeciwników jednak jedno jest pewne- obie pozwolą nam pozbyć się niechcianych włosów na dłużej.  Na początku zabieg wykonuje się co 2-3 tygodnie, z czasem włosy stają się na tyle słabe i przerzedzone, że zabieg spokojnie można powtarzać  z mniejszą częstotliwością.

 

DEPILACJA-PASTA

 

Efekty obu zabiegów są podobne–kilka tygodni jedwabiście gładkiej skóry. A po pewnym czasie redukcja uciążliwego owłosienia.

Wybór należy do Was!

Zalecamy wykonywanie peelingu 2x w tygodniu aby uniknąć wrastania się włosów. 

W razie jakichkolwiek pytań  służymy radą 🙂

 

Anna Tabaj

Leave A Comment

You must be logged in to post a comment.

Top